Ogłoszenia duszpasterskie

 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 28 maja 2023

 

 

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Prośmy, aby Duch Święty umacniał nas swoimi darami, byśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach. Msze święte w tym dniu: Jarocin: 7.00; 11.00 i 17.00. Nalepy: 8.20. Szyperki: 9.30. Wasile: 15.30. Od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez Wspólnotę Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na zakończenie adoracji o godz. 17.00 nabożeństwo majowe i Msza święta.

3.  We wtorek po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Antoniego.                                                              

4. W środę, od godz. 16.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu - Koronka do Miłosierdzia  Bożego, prywatna adoracja, o 16.45 - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe i Msza Święta.

5. W czwartek, 1 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi. Od czwartku rozpoczniemy Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00, za wyjątkiem poniedziałku i środy – (przed Mszą św.), w niedzielę o godz. 16.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

 

- w piątek od rana odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Spowiedź święta codziennie przed Mszą św.

 

- w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.00.

7. W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.  Będzie to zarazem pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie zmiana Tajemnic różańcowych. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. Z tej racji po Mszach św. zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła

9. Dziękujemy bardzo za sprzątanie kościoła i ofiarę na K-ł:Janinie Tęcza, Marii Tęcza, Danucie Siudak, Krystynie Niedźwiedź, Annie Niedźwiedź, Lidii Zasadzkiej i Marii Habuda . Na przyszły tydzień prosimy następnych z kolejki.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Niedziela. Magazyn”- kwartalnik poświęcony tematyce historycznej, szczególnie z zakresu historii Kościoła i jego związków z narodem. Cena – 15 zł.

12. Zapowiedzi przedślubne:

Sebastian Łukasz Jędrzejowski, kawaler z Majdanu Golczańskiego i Anna Pieróg, panna z Jarocina. Zap. 2

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan powołał do wieczności śp. Franciszka Szabata. Polecając go Miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczny odpoczynek….